به گزارش پایگاه خبری تحلیلی موج ما :این روزها شلوغی خیابان ها و کوچه های منتهی به بازار عرضه پوشاک و آجیل عید نوروز ، جلوه ای خاص را می نمایاند که چشم و دل هر صاحب حقیقتی را وا می دارد و از طرفی آمادگی روزافزون نیروهای امنیتی در جهت تأمین امنیت ، واین دو را چه نسبتی با هم است!!

    گرفتار تکرار شده ایم، اینقدر خوب ندیده ایم و از بس از زیبایی دور شده ایم که در بزنگاهی مبهوت طرحی نو می شویم. و کاش" بازجوییم روزگار وصل خویش" .

    و گاهی این قدر بی قیدی و لاابالی گری چاشنی عقاید و اعمال شده است که انجام وظیفه ای را اعجاز می پنداریم . که" بی تو اگر سرخ شود از اثر غازه بود."

    آنچه در این مجال مورد ارزیابی است و بررسی مجدد آن هرچند به کرّات احساس می شود تأثیر فرهنگ ضد اسلامی است. آنجا که قدرت تفکر و تعلق به دین را منتفی کند و با هجمه به سابقه ی قدیمی دین اسلام، امل گرایی را بر پیروانش متصف میکند تا نفوذ خود را در کم توجهان و بی توجهان حاکم کند و بتواند فرهنگ روسپی گری را پیشاورد دشمن تراشی خود بنماید. و از سویی دیگر مسؤلین و متولیان فرهنگ و امنیت اند که با سستی و کرختی، عدم برنامه ریزی منسجم و هدفمند، به جایی می رسند که بی تأثیری اعمال خود را در رها کردن آن می بینند و می شود آنچه امروز شده است.


    چه شده! آن روزها در میانه ی هجوم عهد رضاخانی با قانون منع حجاب، بانوان ، پهلو شکستند اما نگذاشتند حرمتها بشکند. از  طرفی مردان با غیرت هم محبوسی خانه و کاشانه ی خود را بر بدهکاری گوششان به حرف ناکسان ترجیح دادند و حالا که برخی از ایشان گنج آن واقعه را با جنگ اختلاف سلیقه سیاسی و اقتصادی خود با دولت و دولتمردان ممزوج ساخته اند و یادشان رفته که احکام خدا با سلیقه ای رفتار کردن و مذهبی نمایی تفاوت دارد.

    یا شاید هم به قول معصوم (ع) از غیرتشان کم شده که ناموسشان با چنین وقیحه ای به انذار خیابان می روند. جایی که علاوه بر عرضه ی خوراک و پوشاک، محفلی است برای به رخ کشیدن برندهای لوازم آرایشی و لباس های چین و واچین که هرکدام به نوعی گوشه ای از اندام دخترکان و زنان را به حراج گذاشته، محملی است بر ناشناسی از خدا، بی غیرتی آنان و ناکارآمدی مسئولین!!

    و دیگر از اعلام وصول و قبول شبیخون فرهنگی گذشته؛ صدای خرد شدن استخوانهای غیرت می آید.

    بدا اینکه از این عده ناهنجار، برخی وابستگان آمرین و ناهیان معروف و منکر هستند.

    این جاست که آیه ی شریفه"زنان پیامبر" را مخاطب قرار می دهد: ای پیامبر به زنانت بگو، لباس شهرت نپوشند، با دستبند و ساق بندشان جلب توجه نکند و با صدای مغرضانه، شهوت نامردمان را متوجه خود نسازند، که سبب ناامنی خود و خانواده می شوند.

    کار به جایی رسیده که دوره لباس های اندامی گذشته و لباس های اندام نما جایگزین آن شده است. فراتر آنکه جلوه نمایی لباس زیر به رنگها و اشکال مختلف مد روز شده است.

    و چرایی سهل انگاری مسئولین ذیربط در عدم انجام وظیفه جای تأمل و اشکال است. مسئولین خود معترفند که علت تشدید تعرض به عرض و آبرو و بروز نا امنی های اخلاقی، بی دینی است.  وآیا بروز فرهنگ بی دینی در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) جا دارد؟!!!

    تأسف بارتر اینکه شاهراه های منتهی به حرم مطهر به نوعی بانی این قاعده شده است. گذشته از اینکه اماکن و خیابان های بالای شهر از هر سو آزادند. اخیراً هم رانندگی خانم ها بدون روسری، روپوش و . . .  نمک بر این زخم شده است.

    و فقط و فقط جلسات شورای تأمین، جلسات پی در پی پیرو این و نتیجه همین نابسامانی است.

    مؤلف معتقد است در این جریده، همۀ مسئولین بهوش باشند که هر نوع کوتاهی در اعمال و وظیفه شان، منطق استواری را پیشاروی ایشان علم می کند چه اینکه مواد 8 و 55 ق ن م مؤید مطلب خواهد بود. " فاعتبروا یا اولی الابصار".

    پس ضمن هوشیاری و اقدام شایسته همچنان از پشتیبانی آیه شریفه متمکن می شوید که " یا ایها الذین امنوا، فاصبروا و ثبت اقدامکم" چرا که "فانتصروا" عاید شما خواهد بود. و این باید ابقاء شود فرهنگی که تعبد، تعهد و تقیّد لازمه آن است. و برای آن است که گروهی تعقل کنند "لعلکم تعقلون" امید است رستگار شوند.

و جزای بی توجهی ، بی حساب نمی ماند.


منبع : موج مابرچسب‌ها: فرهنگ بی دینی, سومین حرم اهل بیت, اعتراض به بد حجابی, بی حیا
+ نوشته شده توسط زینت زن=حفظ حجاب Hejab pix در سه شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۱۵ و ساعت 11:59 |


Powered By
BLOGFA.COM